Conversații Psihologice la Muzeu
Muzeul Județean Buzău, instituție de artă, cultură și cercetare, ce funcționează sub autoritatea Consiliului Județean Buzău, invită publicul la o nouă întâlnire în cadrul proiectului Conversații Psihologice la Muzeu, eveniment ce are loc sâmbătă, 7 decembrie 2024, la ora 11:00. Tema abordată va fi „Neurodivergența, ADHD și Autism: Claritate și Conexiune”, iar accesul publicului este gratuit, în limita locurilor disponibile.
Întâlnirea va fi moderată de Carmen Neagu, profesor, psiholog clinician și psihoterapeut specializat în Psihoterapie Integrativă cu competențe în Terapia de cuplu conștient și în EMDR.
Vor lua cuvântul: Cornelia Dumitru, psiholog clinician și psiholog militar, în curs de formare în psihoterapie integrativă; Liliana Radu, psiholog clinician și psihoterapeut adlerian; Florina Potîrniche, mamă de copil neurodivergent, formator și educator non-formal.
Proiectul Conversații Psihologice la Muzeu reprezintă o inițiativă prin care psihologii buzoieni se apropie de comunitate, cu scopul de a promova psiho-educația și de a clarifica diferențele esențiale dintre specialiști din domeniul sănătății mintale: consilier de dezvoltare personală, psiholog, psihiatru și psihoterapeut.
We are waiting for you at the museum!
Manager,
dr. Daniel Costache